top of page
Пошук

Колір в інтер'єрі.

Колір в інтер'єрі. Не секрет, що колір має колосальний вплив на психологічний та інтелектуальний стан людини. В даний час вчені роблять активні спроби використовувати вплив кольору на психофізіологію людини в комерційних і побутових цілях. При цьому, як уже зазначалося, кожна людина сприймає колір по-своєму. Кольорова гамма зачіпає відчуття будь-якої людини. Між колірним рішенням і сприйняттям людини існує залежність. Доведено, що будь-який колір викликає асоціації та різні реакції в підсвідомості людини.

Як колір в інтер'єрі впливає на наш настрій.

Білий колір в інтер'єрі. Білий колір - це чистота, це багатозначний символ у всіх народів. Головне і вихідне його значення - це світло, божество, благо, життя. Ну а «білі комірці» завжди були знаком інтелігентності, білі автомобілі, сорочки, білі костюми і інтер'єри - знак приналежності до забезпеченого класу. Крім того, що може бути красивіше нареченої в білих оздоблення, квітучої вишні, жасмину і білих лебедів, все це є атрибутом вищої краси. Якщо для інших квітів важливі відтінок, інтенсивність, глибина, насиченість, яскравість і контрастність, то білий, як жоден інший колір, може регулювати інтенсивність і рівень концентрації інших квітів, ступінь їх яскравості, бути прекрасним фоном, білим аркушем паперу для творчості . Білий колір в інтер'єрі дає можливість грати з простором, збільшуючи простір. З використанням білого в інтер'єрі можемо підкреслити лаконічність приміщення, надати простору раціоналізму і простоту . У білому просторі кольорові аксесуари і різні фактури матеріалів збільшують кольорові акценти і виявляють різні рівні насиченості тонів.

Сірий колір в інтер'єрі. Сірий колір чистий і максимально простий. Створюючи сірий інтер'єр з вкраплення одного-двох додаткових кольорів, майже неможливо зробити помилку, адже сірі відтінки гармоніюють з усіма кольорами. Результат щоразу виходить новим, оригінальним, адже існує безліч відтінків сірого і незліченну кількість можливих комбінацій. Сірі стіни охолоджують. Тому світлий сірий інтер'єр може бути рекомендований для занадто активних людей. Сірий колір здатний заспокоювати нерви. Психологи стверджують, що люди, перебуваючи в стані нервового виснаження, часто вибирають для себе сірий колір одягу. Підсвідомо вони шукають такий колір, який допоможе їм перебувати в урівноваженому стані. Таким чином, сірий інтер'єр можна порекомендувати тим, хто часто нервує.

Коричневий колір в інтер'єрі. Коричневі відтінки кольору в інтер'єрі практично у всіх викликають відчуття реальності, безпеки, стабільності. Коричневий подобається людям із стійким характером. Цей колір символізує надійність, консерватизм, дає відчуття безпеки і статусу. Іноді коричневий колір називають чоловічим кольором. Ця гамма спрямована на те, щоб знизити збудливість. Для активних людей це незамінна гамма. У стресових ситуаціях коричневі відтінки дають заспокійливий ефект. Відтінки коричневого додадуть вашому кабінету респектабельність і багатий вигляд. Якщо ви хочете наповнити простір природним теплом, використовуйте натуральні матеріали в коричневих тонах. А шоколадно-ванільна гама - це завжди безпрограшний варіант для будь-якого приміщення. Коричневий робить будинок затишним і теплим, при цьому завжди залишається нейтральним і не перетягуючи увагу.

Фіолетовий колір в інтер'єрі. Фіолетовий - найскладніший колір спектра. Він елегантний, чарівний, королівський і містичний. В цьому є зерно істини, адже фіолетовий складається з збудливого червоного і холодного синього. Вишуканість і витонченість, пристрасть і мудрість, велич і благородство будуть відчуватися в вашому домі, якщо грамотно використовувати цей загадковий колір. Поєднання фіолетового з білим і бордо дасть відчуття величі, чистоти і ясного розуму. Фіолетовий може вигідно підкреслити основну ідею приміщення. Будь-яка частина декору фіолетового кольору притягує до себе погляд. Можна експериментувати з відтінками фіолетового між собою. При плавному переході між різними деталями (стіни, меблі, аксесуари) виходить дуже стильно.

Синій колір в інтер'єрі. Синій колір символізує спокій, відпочинок, творчість, чуттєвість. Синій колір - це відчуття стилю, гармонії. Йому притаманне заспокійлива дія на нервову систему. Синій колір здатний викликати спад працездатності, але, в той же час, синій колір викликає прагнення до чистоти, до чогось нескінченного. Синій колір асоціюється у людей і з відпочинком на курортах, де не тільки синє море і яскраво-блакитне сонячне небо. Тому синій часто використовують при створенні так званих середземноморських, пляжних, тропічних інтер'єрів. При цьому поєднують синій колір з пісочним, помаранчевим, жовтим, зеленим. Зимові асоціації з синім беруться за основу при оформленні інтер'єрів, в яких хочеться створити легку, повітряну і, головне, прохолодну атмосферу. У таких інтер'єрах легко дихається. Як правило, це інтер'єри в стилі мінімалізм, в яких переважають світлі холодні відтінки синього, а також білий, світло-сірий, сріблястий.

Блакитний колір в інтер'єрі. Блакитний колір у багатьох народів символізує небо і вічність. Він також може символізувати доброту, вірність, сталість, чесність, добру славу, звідси англійська фраза «блакитна кров». Не бійтеся здатися банальними, надмірно сентиментальними. З блакитним в інтер'єрі ви відчуєте атмосферу свіжості і морської прохолоди. Блакитна спальня сьогодні вважається креативною та ексклюзивною. Говорячи про блакитний колір, ми маємо на увазі також прозоро-небесний, розмито-бірюзовий, світло-синій, волошковий, аквамариновий- блакитні відтінки.

Уміння правильного поєднання дасть бажаний ефект. Прозоро-небесний - колір прохолоди, чистоти і свіжості. За допомогою блакитних відтінків дизайнери, створюють легкі і дуже світлі інтер'єри в сучасному європейському стилі. Щоб домогтися правильного результату, потрібно точно розставити акценти. Краще брати поєднання, які присутні в природі. Блакитний відносять до холодної гамі, тому його краще поєднувати з теплими відтінками інших кольорів. Присутність теплих аксесуарів привнесе в інтер'єр урочистість. Переваги блакитного кольору для спальні: блакитні стіни здаються просторнішими, ніж є насправді, блакитна спальня - це релаксація, блакитний вважається кольором подружньої вірності, блакитна спальня підійде людям, у яких проблеми з легенями, так як виглядає наповненою чистим повітрям і в ній легко дихається.

Зелений колір в інтер'єрі. Зелений колір - популярний і практичний колір. Він має цілющу силу матінки-природи, стимулює зростання і розвиток, заспокоює, знімає роздратування і допомагає досягти внутрішньої гармонії. Якщо для вас ваш будинок-ваша фортеця, використовуйте в декорі зелений і його численні відтінки, допоможе відновити сили. Жовті в поєднанні з зеленими відтінками сприймаються як кольори, що врівноважують і доповнюють один одного. Насичений зелений стає більш активним. А ось оливковий виробляє заспокійливий ефект і злегка приглушує чистий зелений. Кухня в зеленому буде дуже природною, а оливкова спальня буде сприяти гарному відпочинку. У природі багато зеленого, тому цей колір так приємний оку. Відтінки зеленого гармонійно поєднуються з іншими квітами. Правильно підібраний зелений допоможе зняти напругу, створить теплу та затишну атмосферу.

М'ятний колір в інтер'єрі. Зелений відтінок, який отримав назву «м'ятний», і асоціюється не на схожості з кольором рослини, а на відчуттях. Це колір свіжості і приємної прохолоди. У колірному колі цей відтінок зеленого близький до блакитного. Від інтенсивності блакитного м'ятний колір може бути трохи прохолодним, насиченим або повітряним і легким. М'ятний колір дуже приємний для очей, він діє заспокійливо. Це робить пастельні зелені тони ідеальними для сприйняття. Таким чином, м'ятний колір в інтер'єрі можна використовувати навіть для великих поверхонь, його можна використовувати і для створення дизайну з так званим «потертим шиком». Якщо у вас інтер'єр кімнати витриманий в пастельних тонах, спробуйте додати акценти в мятнго кольору, атмосфера стане дуже вишуканою.

Жовтий колір в інтер'єрі.

Жовтий колір вважається даром сонця. Людина підсвідомо сприймає його як щось божественне і золоте, бачить в ньому сонячне світло. Він не втомлює і позитивно впливає на нервову систему, дає нам відчуття натхнення і імпульс творчості. Жовтий ще один колір-стимулятор. Якщо вам потрібно швидко запам'ятати велику кількість інформації, оточіть себе жовтими предметами. Чисто жовтий - приємний. Мутний, брудний жовтий колір стає холодним, набуває негативного звучання і негативний символічний сенс. Гете говорив, що такий жовтий символізує боржників і рогоносців.

На думку ряду психологів, чистий жовтий здатний будити дух підприємництва, стимулювати до цього. Мрієте розбагатіти. Перефарбуйте стіни в жовтий колір - можливо, завдяки цьому у вас народиться грандіозна ідея.Жовтий колір в інтер'єрі може викликати і не дуже позитивні відчуття. Адже коли занадто багато сонця, це може втомлювати - хочеться сховатися в тінь, охолонути і дати очам відпочинок. Те ж саме може відбуватися з людиною і в жовтому приміщенні. Відтінки жовтого - це кремовий, бежевий, вони підходять для будь-якого інтер'єру і поєднуються майже з усіма кольорами.

Рожевий колір в інтер'єрі.

Рожевий-це м'якість, жіночність і ніжність, це колір життя, всього живого. Він говорить про необхідність любити і бути добрішими. Ті, кому він подобається, можуть розхвилюватися по незначному приводу. Людей занадто прагматичних цей колір дратує.

Рожевий колір також надає заспокійливу дію, допомагаючи позбутися від негативу. Цей відтінок дуже популярний серед жіночої половини.

Якщо для спальні обраний рожевий колір, то варто віддати перевагу пастельним, пудреним відтінкам. Рожевий колір вчить радіти життю, прощати, дивитися на життя очима дитини, отримувати задоволення від кожного моменту свого життя і любити себе. Він стимулює уяву, наділяє творчою енергією, притягує успіх, а також і протилежну стать.

Наприклад, в античні часи вважали, що саме кварц рожевого кольору принесли на Землю боги, щоб навчити людей любити один одного. Маркетологи знають, що тістечка і печива будуть краще продаватися, якщо помістити їх в рожеву упаковку. Справа в тому, що рожевий колір викликає спрагу солодкого. Рожеві тони асоціюються з ягідними кремами, тістечками, цукерками і льодяниками. Саме ці асоціації зробили рожевий досить популярним кольором.

Помаранчевий колір в інтер'єрі.

Помаранчевий - улюблений колір людей, що володіють інтуїцією і пристрасних мрійників. В інтер'єрі з помаранчевої гамою тепло і затишно, така гамма викликає відчуття спокою.Помаранчевий колір - це оптимізм, радість і життєрадісна обстановка, позитивна енергія. В спектрі помаранчевий розташований між червоним і жовтим. Від першого він отримав здатність активізувати розумові процеси і підтримувати загальний тонус, від другого - позитивно впливати на настрій і стимулювати оптимізм.

Помаранчевий колір в інтер'єрі допоможе зробити приміщення радісним, світлим і теплим. Одночасно важливо не переборщити у великій кількості він може викликати тривожність і гнів.Варто використовувати помаранчевий колір в інтер'єрі приміщень, вікна яких виходять на північну сторону. Там, де майже завжди темно і прохолодно, помаранчевий компенсує недолік сонця і створить радісний настрій. До речі, іноді досить повісити на вікна помаранчеві напівпрозорі штори - і темна, холодна кімната відразу перетвориться на теплу затишну вітальню.Так як помаранчевий колір, має властивість візуально наближати предмети, не варто застосовувати помаранчевий для оздоблення стін в невеликих приміщеннях. Це властивість помаранчевого можна використовувати для візуальної корекції обсягів вузької і високої кімнати. Помаранчевий колір стелю візуально опустить, за рахунок чого стіни розширяться. У помаранчевих інтер'єрах дуже гармонійний декор з квітів і фруктів. Прекрасно поєднуються з помаранчевим плетені вироби, килимки з волокна.

Помаранчевий - це колір осені, тому вельми до речі в помаранчевих інтер'єрах присутність різних панно-гербаріїв та букетів із засушеного осіннього листя.

Червоний колір в інтер'єрі. Червоний колір асоціюється з вогнем. Його символіка дуже різноманітна. Червоний колір символізує красу, любов, життєрадісність, агресивність, ворожнечу, помсту, сексуальне бажання, а також владу і велич. У Візантії тільки імператриця мала право носити червоні чобітки. Пурпурні чорнила і пурпурний трон були привілеєм імператорів. Червоний колір - яскравий, живий, теплий символ небезпеки або заборони. Червоний в інтер'єрі створює напруженість і прискорює ритм, дихання. При тривалому впливі може втомити. Червоний колір в інтер'єрі часто вибирають люди владні, енергійні. За Фен-Шуєм цей колір відносять до чоловічого начала, тобто до енергії янь, а для японців червоний - це колір гніву. У медицині все частіше практикується лікування кольором. Червоний колір лікує анемію, депресію і хвороби печінки. Але при гіпертонії він протипоказаний, і так само якщо у людини нестійка психіка. Але якщо з кольором попрацює професіонал, виникають чудові інтер'єри, насичені розкішшю і шиком.

 
 
 
Featured Posts
Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Стиль - це декор особистості.

 

Тільки мистецтво дозволяє нам сказати те, що ми не знаємо.

​Простір створений в Вашу честь.

 

bottom of page